Як Bitcoin майнери пристосовуються до загрози тарифів: Blockspace
04/11/2025 19:46
До 9 квітня шахтарі платили понад 3 мільйони доларів за чартерні рейси, намагаючись уникнути впливу імпортних зборів Трампа. Деякі майнери порівнюють тарифи із забороною майнінгу в Китаї в 2021 році.
До 9 квітня шахтарі платили понад 3 мільйони доларів за чартерні рейси, намагаючись уникнути впливу імпортних зборів Трампа. Деякі майнери порівнюють тарифи із забороною майнінгу в Китаї в 2021 році.
Оновлено 10 квіт. 2025 р., 10:04 пп Опубліковано 10 квіт. 2025 р., 9:38 пп
Перекладено AIМайнери Bitcoin намагаються пристосуватися до глобальних тарифів Трампа, які готові підвищити ціни на майнери ASIC, електричне обладнання, мережеву інфраструктуру тощо.
A História Continua abaixo
«Це повна сутичка», — сказав головний операційний директор Luxor Ітан Вера минулого тижня Mining Pod огляд новин. "З боку торгівлі ASIC і брокерської служби майнери не були тут дуже активними. Вони не обов'язково передавали замовлення та відправляли їх у США... вони працюють тут менш ніж за тиждень, щоб переконатися, що всі вантажі, які надходять із Південно-Східної Азії, забрані та доставлені".
Ця стаття вперше опублікована на Blockspace Media, провідне видання в індустрії Bitcoin, присвячене висвітленню технологій, Ринки , майнінгу та ординалів Bitcoin . Отримайте статті Blockspace прямо у вхідні, натиснувши тут.
Ціни ASIC дещо знизилися протягом останнього року, згідно з даними з Індекс хешрейту ASIC Price Index. Модель нового покоління, як-от S21, наразі коштує майнерам приблизно 3400 доларів.
Працюючи понаднормово, щоб виконати замовлення ASIC до того, як ці тарифи повинні були набути чинності 9 квітня, провідні фірми фрахтували рейси в 2-4 рази дорожче звичайного, десь від 2 до 3,5 мільйонів доларів США за рейс згідно з оцінками, наданими в Blockspace від генерального директора Synteq Digital Тараса Кулика та Vera з Luxor.
Але початкова паніка була реакцією на застарілу тарифну Політика. До 90-денної паузи в середу щодо всіх мит, крім китайських, адміністрація Трампа запропонувала загальні мита для понад 180 країн, у тому числі 24% для Малайзії, 36% для Таїланду та 32% для Індонезії – трьох країн, які переважно виробляють комп’ютери для майнінгу ASIC, які є серцем майнінгового бізнесу.
Після 90-денного пільгового періоду адміністрація Трампа планує знизити взаємні тарифи до фіксованої ставки в 10% для всіх постраждалих країн. Тож, здається, скремблування було дещо марним. Або, можливо, ні – торговельна політика адміністрації настільки хитра, тож залишається лише здогадуватися, чи залишиться ставка в 10%.
Навіть у розмірі 10% мита є достатньо суттєвими, щоб перешкоджати зусиллям із впровадження хешрейту в США, домінуючому ринку, частка якого в хешрейті біткойна становить приблизно 35-40%. У поточному стані ймовірно, що тарифи помітно сповільнять зростання хешрейту біткойна цього року порівняно з попередніми очікуваннями.
За оцінками Blockspace, американські Bitcoin майнери минулого року імпортували ASIC-майнерів на суму понад 2,3 мільярда доларів США та понад 860 мільйонів доларів у першому кварталі, починаючи з Малайзії, Таїланду та Індонезії, провідних виробників таких машин.
Спочатку запропоновані взаємні тарифи
Bitmain і MicroBT, які разом займають понад 90% ринку майнерів ASIC, перенесли свої виробничі потужності за межі Китаю до Малайзії, Таїланду та Індонезії у відповідь на тарифи Трампа на Китай під час його першого терміну. MicroBT відкрила складальне підприємство в США в 2023 році, а Кулик сказав, що Bitmain відкрила свою першу складальну лінію в США в січні. Тим не менш, ці заводи становлять частку загального виробництва обох виробників.
Кулик зазначив, що «американське виробництво матиме істотну знижку» порівняно з імпортним обладнанням. Але вони все одно страждатимуть від тарифів на сировину, як-от алюміній, електронні компоненти для плат керування тощо. Таким чином, ASIC, вироблені в Америці, все одно будуть дорожчими, ніж до введення тарифів, особливо якщо запропоновані 125% мита на китайські товари залишаться в силі.
Віра сказала, що на китайські електричні компоненти планується тариф на 50% або більше (і навіть може застосовуватися до 125% на основі оновленої ставки адміністрації Трампа). Це вплине на все: від цін на ASIC-майнер до електричної інфраструктури на самих шахтах.
Оскільки тарифи підвищують вартість імпортованих ASIC-майнерів та іншого обладнання для майнінгу, то за інших рівних умов будь-які існуючі об’єкти в США повинні стати більш цінними. Незважаючи на це, американські шахтарі, які прагнуть розширитися, можуть вважати придбання легшим шляхом, ніж імпорт обладнання. Відповідно, Кулик очікує, що тарифи сприятимуть угодам злиття та поглинання, пояснюючи, що «раптом ці майнери, які мають старе обладнання, яке здається зомбі, насправді виглядають як цікаві можливості для придбання».
«Великий удар» для американського сектора майнінгу Bitcoin
Кулик зазначив, що зараз на вторинному ринку « ONE не купує», чекають, куди впадуть фішки.
У середньостроковій перспективі тарифи, безсумнівно, є «великим ударом» для сектору майнінгу Bitcoin у США, який «безперечно призведе до стагнації зростання галузі, якщо ці тарифи продовжаться», – сказала Віра.
«Якщо ви платите за машину більше, ніж ваші конкуренти в Канаді чи Росії, вам буде важко конкурувати з міжнародними майнерами».
"Канада, з економічної точки зору, насправді буде набагато цікавішим місцем для ведення бізнесу. Корпоративні податки планується зменшити. Податки на приріст капіталу планується зменшити. У продажі економічного зростання Канади є багато сил, особливо з боку центрів обробки даних", - сказав Кулик.
Марк Карні, лідер Ліберальної партії на виборах у Канаді, підтримує розвиток канадських центрів обробки даних та енергетичної промисловості. Але в таких канадських провінціях, як Онтаріо та Квебек, діють мораторії на нові програми живлення для Bitcoin майнерів, тому залишаються сумніви щодо привабливості Канади для майнерів як альтернативи США
Кулик вважає, що Північну Європу також можна шукати для збільшення хешрейту, тоді як Віра каже, що майнери можуть знайти кілька гігават можливостей у Південній Америці та деяких частинах Африки.
Але зростання буде обмеженим, якщо майнери T зможуть скористатися США, які ведуть глобальне зростання хешрейту після заборони Китаєм на майнінг Bitcoin у 2021 році. Віра вважає, що вплив тарифів на майнінг Bitcoin буде такого ж масштабу, як і заборона майнінгу в Китаї, і що хешрейт переміститься від США до інших країн. Тарифи можуть також істотно знизити вартість ASIC на інших Ринки, оскільки міжнародні майнери T будуть конкурувати з найбільшими покупцями, майнерами США, за розподіл.
«З точки зору масштабу геополітичного впливу, мабуть, доцільно думати про це як про заборону Китаю», — сказала Віра. «Вигоду отримають міжнародні майнери, які зараз, швидше за все, отримають доступ до машин за набагато нижчою ціною, оскільки вони не конкурують із таким великим попитом у США».
«Можна стверджувати, що мережевий хешрейт продовжуватиме зростати… але США відіграли значну роль у її зростанні як енергетична наддержава… немає такої великої сили», — підсумувала Віра.
Colin Harper, Blockspace Media
Колін пише про Bitcoin. Раніше він працював у CoinDesk технічним кореспондентом і Luxor Технології Corp. як керівник відділу досліджень. Зараз він є головним редактором Blockspace Media, а також є фрілансером для CoinDesk, Forbes і Bitcoin Magazine. Він тримає Bitcoin.