Project Eleven пропонує 1 BTC тому, хто зламає ключ ECC Bitcoin за допомогою квантових обчислень
04/17/2025 15:00
Квантові комп’ютери можуть швидко зламати криптографічні алгоритми, які захищають блокчейн-мережі.
Quantum Computing Group пропонує 1 BTC тому, хто зламає криптографічний ключ Bitcoin
Квантові комп’ютери можуть швидко зламати криптографічні алгоритми, які захищають блокчейн-мережі.
Project Eleven, дослідницька та адвокаційна фірма в галузі квантових обчислень, запустила Q-Day Prize, глобальний конкурс, який пропонує 1 Bitcoin (BTC) першій команді, яка зможе зламати криптографічний ключ еліптичної кривої (ECC), криптографію, яка захищає мережу Bitcoin , використовуючи алгоритм Шора на квантовому комп’ютері.
Алгоритм Шора — це квантовий обчислювальний метод, який ефективно розкладає великі числа на PRIME компоненти, теоретично дозволяючи квантовим комп’ютерам зламати криптографічні алгоритми, такі як RSA та криптографію за еліптичною кривою, що використовуються в Bitcoin та інших блокчейн-мережах.
— Project 11 (@qdayclock) April 16, 2025We just launched the Q-Day Prize.
1 BTC to the first team to break a toy version of Bitcoin’s cryptography using a quantum computer.
Deadline: April 5, 2026
Mission: Protect 6M BTC (over $500B)
Конкурс проводиться в той момент, коли досягнення квантових обчислень означають, що працездатний квантовий комп’ютер може бути лише через роки. Проект Elevent також виявив понад 10 мільйонів Bitcoin -адрес з ненульовим балансом, потенційно ризикованим для квантових атак.
Bitcoin спільнота усвідомлює загрозу квантових обчислень і працює над рішеннями.
Як раніше повідомляв CoinDesk, на початку квітня було представлено пропозицію щодо вдосконалення Bitcoin (BIP) під назвою «Протокол квантово-стійкої міграції адрес» (QRAMP), яка передбачає перехід усієї мережі на постквантову криптографію для захисту гаманців Bitcoin . Однак для цього знадобиться хардфорк, і досягнення такого консенсусу буде важкою битвою.
Квантовий стартап BTQ також запропонував власне рішення: квантова альтернатива підтвердження роботи біткойна називається грубозернистим бозонним відбором (CGBS).
CGBS працює за допомогою квантових обчислень для генерування унікальних моделей фотонів (легких частинок, які називаються бозонами), замінюючи традиційні головоломки видобутку на завдання квантової вибірки для перевірки. Але для цього також потрібен хардфорк, і апетит до таких змін ще T відомий.
Sam Reynolds
Сем Рейнольдс — старший репортер із Азії. Сем був частиною команди CoinDesk , яка отримала нагороду Джеральда Леба у 2023 році в категорії екстрених новин за висвітлення краху FTX. До CoinDesk він був репортером у Blockworks і аналітиком із напівпровідників у IDC.